פרויקט צמרות

ייעוד נשים לתפקידים בתחום האלקטרוניקה והמחשבים בחיל האוויר

צמרות בשיתוף חיל האוויר

פרויקט צמרות בשיתוף חיל האוויר

אתן לקראת כיתה י"א או י"ב? חיל האוויר בשיתוף טופ-אדיו מזמינים אתכן להגיש מועמדות לקורס ייחודי שהותאם למאפייני השירות בחיל האוויר ומבטיח את השתלבותכן בתפקיד טכנולוגי לאחר הגיוס לצה"ל. תכני הלימוד כוללים מבוא לתורת החשמל, יסודות האלקטרוניקה והכנה למבחן ההסמכה MTA server fundamentals של MICROSOFT  ומאפשרים לכל מועמדת למצוא אפיק מקצועי מתאים ולהתמחות במסגרת שירותה הצבאי באחד מעולמות התוכן הללו. בסיום ההכשרה התלמידות שיבחרו יוכלו לגשת למבחן ההסמכה MTA server fundamentals.

בדיקת התאמה למסלול (ללא התחייבות)

יתרונות המסלול

 • הכשרה מקצועית בתחום החשמל והאלקטרוניקה באזור מגורייך

 • הכנה למבחני הסמכה בין-לאומיים של MICROSOFT

 • תהליך גיוס ברור וממוקד מטרה

 • גיוס לצה"ל כ"בוגרות מקצועיות"

 • קבלת הכשרה ונסיון תעסוקתי במהלך השירות

 • השתלבות במערך טכנולוגי מתקדם באופן ודאי. קראו עוד על הפרויקט באתר חיל האוויר

 • שירות מאתגר ומעניין עם אפשרות להשתלב בתפקידי הדרכה, פיקוד וקצונה

 • השתלבות בעולם ההיי-טק בתפקידים מובחרים

התנהלות הפרויקט

הקורס מתקיים בלמעלה מ-15 קבוצות בפריסה ארצית לתלמידות כיתה י"א וי"ב. הקורס צפוי להיפתח בנובמבר ומתקיים פעם בשבוע, שלוש שעות בשעות הערב (17:30-20:30 בדרך כלל) במשך חמישה חודשים. היום בו מתקיים הקורס נקבע בכל עיר בהתאם למערכת הלימוד של הבנות ולפעילויות חוץ בית ספריות שלהן.
ההשתתפות בקורס כרוכה בתשלום.

בדיקת התאמה למסלול (ללא התחייבות)

בוגרות המסלול ממליצות

טל כושר, מנהל הפרויקט, היה לצדי בכל שלב ושלב ובסופו של דבר זה מה שגרם לי להצליח בלימודים, הם נתנו לי את הדרייב להשקיע בלימודים ובקורס שהיה במשך שנה. היו לי חששות לקרוס כי זה מקצוע שבחיים לא נגעתי בו ולא הכרתי. לא ידעתי אם אצליח או לא אבל בסופו של דבר המרצה המדהימה שלי ליזה נתנה לי תקווה שאצליח והנחילה לי בראש שהכול קטן עלי

שיראל אליאס, מחזור ד'

העובדה שבחרתי לעבוד בגיוס לפרויקט הזה, אחרי שעשיתי אותו בעצמי ושירתתי כמפקדת ומדריכה בחיל האוויר, מוכיחה לי כל פעם מחדש שזה באמת היה הדבר הנכון עבורי.

ליזה טוביאנה, מחזור א'
אופי הלימוד עצמו היה מאתגר אך לא קשה מידי, והרגשתי שמה שנלמד יוכל לשמש אותי בהמשך החיים.
בזכות הפרויקט, והלימוד עם אלעד, החלטתי לשקול להמשיך להעשיר את הידע שלי בתחום האלקטרוניקה גם בלימודיי באוניברסיטה בעתיד.
אינה פורטנוי, מחזור ה'
בדיקת התאמה למסלול (ללא התחייבות)
המלצות נוספות

מבין הקורסים הרלוונטים לבוגרות פרויקט צמרות:

טכנאית לוחמה אלקטרונית
עבודה עם המערכות מהמתקדמות בעולם המסייעות באיתור ושיבוש איומים קרקעיים ואוויריים על כלי הטיס.
העבודה היא על מערכות לוחמה אלקטרונית:
1. לוחמה אלקטרונית הגנה עצמית.
2. לוחמה מנגד.
3. לוחמה אלקטרונית התראה.
4. לוחמה אלקטרונית רעם.
5. לוחמה אלקטרונית הגנה הדדית.

טכנאית "כיפת ברזל"
תפקיד הכולל שירות במערך טכנולוגי פורץ דרך האמון על הגנת שמי מדינת ישראל. המערך נחשב לאחד מהמתקדמים בעולם בתחומו ומשולבות בו מערכות חדשות ופורצות דרך בעלות חשיבות מבצעית גדולה. ההכשרה מתבצעת בבית-הספר הטכני בחיפה בדרגים ב'/ד', והבוגרות ישובצו בבסיסי מערך ההגנה האווירית של חיל-האוויר: פלמחים, כנף 167, כנף 168, בסיס תל-נוף, בית הספר להגנה אווירית. מקצועות המערך הם: מכ"מ מחשב הוק, בקרת ירי הוק, פטריוט, טכנאית שיגור כיפת ברזל, טכנאית מכ"ם כיפת ברזל,טכנאית שליטה ובקרה כיפת ברזל וטכנאית חץ.

טכנאית מחשוב
מערך המחשוב שולט בכל מערכות התקשורות הקיימות בצה"ל. השירות כמנהלת רשת בחיל האוויר הוא שירות ייחודי, משכיל ומאתגר, הכולל שימוש בטכנולוגיה מתקדמת וענפה.
הקורס מתבצע בבית הספר הטכני בחיפה, וחלק מתהליך ההכשרה מבוצע בתעשייה האזרחית, בדרגים ב'/ד'.
טכנאית מחשוב בהמשך תקבל הכשרה ספציפית לתפקידה: טכנאית system, טכנאית אבנט כחול, ומנהלת רשת מחשוב.

טכנאית מודיעין אוויר
מערך האמון על איתור כלי-טיס בטרם כניסתם למרחב האווירי של מדינת ישראל. חיילי וחיילות המערך משרתים ביחידות הבקרה השונות ובשאר בסיסי חיל-האוויר. המערך נחשב למערך רגיש ביותר ובעל חשיבות עליונה לביטחון המדינה. לאחר ההכשרה בבית-הספר הטכני השירות יתבצע באחת מיחידות הבקרה או באחד מבסיסי חיל-האוויר הפזורים ברחבי הארץ. מקצועות המערך:

 • מודיעין אוויר
 • תמונה אווירית
 • כסיף נאור
 • מגן עורף

טכנאית אלקטרו-אופטיקה
עבודה עם מערכות חדישות (כמו אמצעים לראיית לילה ומצלמות אוויר) המשדרות בזמן אמת. התפקיד עוסק בקבלת תמונה אווירית בכל תנאי מזג אוויר וראות. מקצועות המערך:

 • טכנאי אלקטרו-אופטיקה
 • ערכות ראיית לילה

טכנאית אויוניקה
עיסוק במערכות מתקדמות בתחום הקשר, הלוחמה האלקטרונית ובקרת הירי של כלי הטיס. עבודה עם טכנולוגיה מסווגת ברובה, ועם המערכות המתקדמות ביותר בעולם.
מערכות האויוניקה הן "המוח" של כלי הטייס, מה שמקנה לטכנאית ניסיון רב עם מגוון מערכות שפועלות בסנכרון.
תפקידי האויוניקה הם בכלי הטיס בז, יסעור, פתן/שרף/עטלף, סופה, נץ ברק וכלי טיס לתובלה כבדה וקלה – השירות הוא בטייסות הטיסה בעיקר.

חזון המנהל המקצועי:

בשנים האחרונות אנו עדים להתקדמות טכנולוגית אדירה כמעט בכל תחום. במשך שנים חיל האוויר, התעשייה הביטחונית, מיקרוסופט וההיי-טק הישראלי נמצאים בחזית הטכנולוגיה, המחקר והפיתוח. יתרון משמעותי זה מתאפשר בזכות המשאב האנושי הנפלא שיש לנו במדינה. למידה בטכנולוגיות מיקרוסופט וקבלת תעודת הסמכה תפתח לכן, תלמידות פרויקט צמרות, את הדלת לעולם הטכנולוגיה ולסלול את דרככן לתפקידים הטכנולוגיים המאתגרים בחיל האוויר.

תכנית צמרות משלבת לימודי חשמל, אלקטרוניקה וחומרת מחשב עם תרגול תיאורטי ומעשי. בקורס תלמדו את עקרי העולם הדיגיטאלי והאלקטרוניקה הספרתית, אודות החידושים האחרונים, הרכיבים האלקטרוניים, חוקי החשמל ועקרונות האלקטרוניקה התקבילית.

מטרתנו היא להקנות לכן ידע טכנולוגי מעשי כדי להבטיח את שילובכן המוצלח במערך הטכני של חיל האוויר! כמו כן, נדאג לסכם כל נושא ולבחון עליו כדי להבטיח הבנה וכמובן – לא להשאיר שאלה ללא מענה.

גם אם הנכן חסרות רקע בחשמל, אלקטרוניקה, ומחשבים יש לכן מקום בתכנית! רוב התלמידות בדיוק כמוכן, מגיעות חסרות רקע והמדריכים המנוסים שלנו ידאגו ליישר קו, לעזור לכל מי שתתקשה וללוות אתכן עד ההצלחה.

מעוניינת במידע נוסף? יש דרכים רבות לתקשר איתנו

 • טלפון: 077-7573393 שלוחה 2 (ימים א'-ה' 09:00-17:00)

 • אימייל: tzamarot@topedu.guru

 • וואטסאפ: לחצי כאן והאפליקציה תיפתח עם הודעה אלינו

 • תיבת פניות: השאירי את הפרטים בטופס ואנו ניצור עמך קשר בשעות הפעילות.

  טופ-אדיו

  הלנה אמינוב
  בשביל הטכנולוגיה

  טופאדיו הינה חברה מובילה בהדרכה טכנולוגית, הפועלת על בסיס אסטרטגיה ממוקדת לקוח המספקת סל פתרונות מחשוב מלא תחת קורת גג אחת.

  פרטי התקשרות:

  • טלפון: 077-7573393

  • פקס: 153-524431999

  • דוא"ל: gili@topedu.co.il

  • כתובת: כפר הנוער כנות

  • מען למכתבים: מושב ביצרון מיקוד 6094600, ת.ד 128