פרויקט הדרים 2019-01-15T16:41:36+00:00

פרויקט הדרים

פרויקט טכנולוגי המייעד נשים לתפקידי מחשוב

לוגו מיקרוסופט

פרויקט הדרים בטכנולוגיות ובהסמכת MICROSOFT

טופ-אדיו, בשיתוף ממר"ם ומשרד החינוך, נרתמו יחד ומזמינים אתכן להגיש מועמדות למסלול היוקרתי אשר הותאם ונתפר לצרכי בסמ"ח. הקורס מהווה קרש קפיצה לשירות צבאי מאתגר ומשמעותי במערך הטכנולוגי המתקדם של צה"ל.

שאלון בדיקת התאמה למסלול

יתרונות פרויקט הדרים

הקורס מתקיים בלמעלה מ-20 קבוצות בפריסה ארצית לתלמידות כיתה י"ב. הקורס מתחיל בספטמבר, עם פתיחת שנת הלימודים ומתקיים פעם בשבוע, שלוש שעות בשעות הערב (17:30-20:30 בדרך כלל) במשך חמישה חודשים ובאופן שלא "נופל" על תקופת בגרויות הקיץ (עד סוף ינואר). היום בו מתקיים הקורס נקבע בכל עיר בהתאם למערכת הלימוד של הבנות ולפעילויות חוץ בית ספריות שלהן.
ההשתתפות בקורס כרוכה בתשלום.

 • מיועד גם למלש"ביות ללא רקע במחשבים
 • הכשרה מקצועית בתחום האלגוריתמיקה והתכנות במהלך כיתה י"ב

 • לימוד בתכנים רשמיים של מיקרוסופט ותעודת סיום הכוללת הסמכה רשמית של חברת MICROSOFT
 • מבטיח את שילוב הבוגרת בקורסי מחשוב בצה"ל (קורסים של ממר"ם – פירוט בתחתית העמוד) ובתפקיד מחשוב

 • השתלבות בקבוצה באזור מגורייך

 • לא חוסם מיונים לחילות אחרים בצה"ל

בוגרות פרויקט הדרים ממליצות

בפרויקט הדרים למדתי שפת C# שעזרה לי המון בשירות ובלימודים, במהלך השירות הצבאי שלי בתור בודקת תוכנה נחשפתי והתאהבתי בעולם הטכנולוגי. בזכות פרויקט הדרים הגעתי למקום בו אני נמצאת היום- בחורה בת 20, שכבר יש לה רזומה מרשים עם ניסיון והשכלה. כיום- רק חודשיים לאחר השחרור, אני כבר סטודנטית לשנה ראשונה הנדסת תוכנה!!"

שחר אדרי, , מחזור ו' מאופקים

נתקלתי בתיכון ובצבא בכ"כ הרבה בנות שהיו ממש חכמות אבל פשוט נפלו בין הכיסאות. שמחתי לדעת שלי זה לא יכול לקרות. הנציגים מהפרויקט ליוו אותי לאורך כל הדרך.

גילי ברוך, מחזור ב'

שירתתי בתפקידי כמנהלת רשת מחשוב באגף התקשוב בצה"ל, ועם שחרורי מהצבא נפתחו בפניי מגוון אפשרויות להשתלבות בשוק העבודה בתפקידים מתגמלים (כמו בית תוכנה שבו אני עובדת עכשיו).

ספיר כהן, מחזור ב'

אני כבר ניגשתי למבחן מחשבון קרב, ואני מרגישה שהקורס הכין אותי למבחן בצורה טובה, ידעתי איך להתמודד עם השאלות, ובכלל למה לצפות

דור חלאוי , מחזור ו'

לאחר מבחן מחשבון קרב, שהיה לא קל, אני שמחה להגיד כי התקבלתי לתפקיד ״בודקת תוכנה״, ללא שום רקע במחשבים! והכל בזכות פרויקט הדרים

יעל אטדגי, מחזור ו'

אני הגעתי לקורס עם ידע בסיסי בתכנות, הקורס חידד לי את הידע וגרם לי להבין בדיוק מול מה אני עומדת וכך הגעתי למיונים כשאני יודעת בדיוק מה מחכה לי. והגורם הזה גרם לי להצליח ובמיונים ולהגיע לתפקיד אותו רציתי.

שרה לחצר, מחזור ו'

צוות הדרים יעשה כל שביכולתו כדי להביא אותך למימוש העצמי המקסימלי שלך, בין אם זה בעזרה בשיבוץ בתפקיד בצבא ובין אם זה מתן מוטיבציה להמשך למידה ותרגול

אמילי ליפקין, מחזור ו'

הלמידה בקורס הייתה קודם כל מאתגרת וגם כיפית מאוד, מפני שהמדריך העביר לנו את החומר באופן שבו כולן כולל כולן יבינו את החומר, גם אם זה אומר שהשווינו את גוף האדם למחשב

שיר ישראל, מחזור ה'

אסף (המדריך), דאג לא רק ללמד אותנו את המוטל עליו בתור מדריך בפרויקט אלא דאג ללמד אותנו דברים שהם מעבר כמו חידות, משפטים לחיים, דרכים אחרות להסתכל על בעיות חישוביות ועל החיים בכלל.

שיר סירי, מחזור ו'

כשהגעתי לצבא והתחלתי את הקורס היה בי פחד שלא אעבור את הקורס בתור אחת שאין לה שום רקע חוץ מחצי שנה של למידה בהדרים ועוד קצת התנסות בבית, אבל לקחתי על עצמי את האתגר ובחודשיים האלו של הקורס הכרתי אנשים מדהימים ואיכותיים ולמדתי נושאים מעניינים ומאתגרים והכי חשוב עברתי אותו בהצלחה ובשמחה רבה.

שירז אלבז, מחזור ח'
הגשת מועמדות לפרויקט
המלצות נוספות

חזון המנהל המקצועי

בשנים האחרונות אנו עדים להתקדמות טכנולוגית אדירה כמעט בכל תחום. חיל התקשוב, התעשייה הביטחונית וההיי-טק הישראלי נמצאים בחזית הטכנולוגיה העולמית. זה מתאפשר בזכות המשאב האנושי הנפלא שיש במדינת ישראל.
טופ-אדיו מציעה לכן, תלמידות פרויקט הדרים להכיר ולהעמיק בעולם המחשבים, ולסלול את דרככן לתפקידים הטכנולוגיים המאתגרים ביותר בצה"ל.

פרויקט הדרים נותן מענה ייחודי בעולם התוכנה והמחשבים לתלמידות חסרות רקע ולתלמידות בעלות רקע, באמצעות מבנה מודולרי בעל שלושה שלבים. כל תלמידה תשתלב בפרויקט בשלב המתאים לה באופן אישי וזאת לפי רמת הידע והניסיון שלה בתחום התכנות.

שלבי פרויקט הדרים

ייחודיות החלוקה לשלבים מאפשרת לכל אחת ואחת מכן להתקדם באופן המתאים לרמת הידע שלה בעולם התכנות ובאופן אישי. בסיום הלימודים תקבלו תעודת הסמכה רשמית של חברת MICROSOFT.

פרויקט הדרים יבטיח את שילובכן העתידי בחיל התקשוב בתפקידים טכנולוגיים כגון הטמעת מערכות, ניהול רשתות, בדיקות תוכנה, מגן בסייבר, פיתוח לומדה ותכנות. כל תלמידה בפרויקט הדרים תוכל להשתלב באחד מהמקצועות הללו אם תרצה בכך, ובהתאם להצלחתה במיון צבאי "מחשבון קרב" אותו תעבור.

גם אם אתן בעלות רקע במחשבים וגם אם לא, יש לכן מקום בתוכנית! התוכנית עוסקת יותר בחשיבה מאשר בכתיבת קוד. המדריכים המנוסים שלנו ידאגו ליישר קו, לעזור בכל קושי ולוות אתכן עד ההצלחה.

שלב א' – שלב הנבנה במיוחד לתלמידות חסרות רקע משמעותי בעולם התוכנה והמחשבים. בשלב זה תלמדו את יסודות התכנות בשפת c# , לעבוד בסביבת העבודה visual studio ועקרונות בסיסיים בעולם האלגוריתמיקה – נושאים אלו יהוו בסיס איתן ללימודי תוכנה ואלגוריתמיקה בכלל ובפרויקט הדרים שלב ב' בפרט.

שלב ב' –  שלב זה מלמד לעומק את עולם האלגוריתמיקה, שיטות חשיבה יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה, ניתוח בעיות, זיהוי מגמות, סוגי אלגוריתמים ושיטות שונות למימוש אלגוריתמים. חלק משמעותי בשלב זה הנו החלק המעשי ובו תוכלו לתרגל, לנסות, לתהות ולהשתפר. לבסוף תינתן לכן האפשרות להיבחן בסימולטור ייחודי שפיתחנו כדי לבחון את עצמכן.

שלב ג' – מתמקד בתכנות בשפת c# בסביבת windows forms ובחומרת מחשב. שלב מונחה פרויקט ובו כל אחת ואחת מכן תוכל לפתח אפליקציית windows משל עצמה. תלמדו את אופן העבודה בסביבה זו ותעמיקו את הידע בשפת c#. ייחודיות שלב זה הנה שכל אחת ואחת מכן תתקדם באופן המתאים לרמת הידע שלה בעולם התכנות ובאופן אישי.

קורסי המחשוב בממר"ם אליהם בוגרות פרויקט הדרים מתמיינות

קורס תכנות
הקורס מקנה מיומנויות תכנות בסיסיות, יכולות למידה עצמית ויכולות עבודה בצוות.
קורס קדם צבאי הנמשך כחצי שנה.
שירות חובה מלא ושירות קבע נוסף בן שנתיים וחצי.

קורס כתיבת לומדה
כותב הלומדה מתכנת לומדות (תוכנת מחשב המלמדת תכנים שונים) המאפשרות הדרכה על גבי המחשב.
הקורס נמשך כחודשיים.
שימוש בתוכנות מולטימדיה מתקדמות כגון FLASH, Director.

קורס נתמ"מ
הקורס מעניק ידע ושליטה מתקדמת במספר פלטפורמות ומערכות הפעלה שונות. הקורס מקנה מיומנויות ניהול שרתים, יכולת למידה עצמית ועבודה בצוות.
הקורס נמשך כשלושה חודשים.
שירות חובה מלא ושירות קבע נוסף בן שנה.

קורס בדיקת תוכנה (QA)
בודק התוכנה כותב, מנהל ומבצע מבדקי תוכנה.
הקורס נמשך כחודשיים ואיננו מצריך חתימת קבע.

קורס ניהול רשת מחשוב
הקורס משתייך למגזר השליטה וההפעלה של מחשבים ורשתות מחשוב ומקנה יכולת תפעול עמדות קצה ושרתי MICROSOFT.
הקורס נמשך 6 שבועות.
התפתחות מקצועית במסלול MCSA  למנהלי רשת.

קורס מגן בסייבר
הקורס נמשך כארבעה חודשים ומצריך חתימה של שנה וחצי קבע.
הקורס מעניק ידע ושליטה מתקדמת במספר פלטפורמות ומערכות הפעלה שונות. הקורס מקנה מיומנויות ניהול שרתים והקמת שרתים.

ההיסטוריה של פרויקט הדרים

פרויקט הדרים פותח ע"י מיקרוסופט בשיתוף חיל התקשוב, משרד החינוך וטופ-אדיו לפני כעשור במטרה להגדיל את מספר הנשים הפונות לשירות צבאי טכנולוגי, ובכך גם לגרום ליותר נשים להשתלב בעולם ההיי-טק בעתיד. הפרויקט משלב הכשרה מקצועית נדרשת בתחום היי-טק לפני הגיוס, וכן הכוונה לשירות טכנולוגי משמעותי.

כיום טופ-אדיו מובילה את הפרויקט באופן מלא, כולל חשיפת הפרויקטים בבתי הספר בתיאום מול רכזות השכבה, לימוד החומר המקצועי בטכנולוגיות מיקרוסופט, ליווי התלמידות לאורך השנה בתיאום מול גורמים בחיל התקשוב וחיל האוויר ועוד.
טופ-אדיו משתפת פעולה עם מיקרוסופט במגוון פרויקטים חינוכיים אחרים. חלק ניכר מהתכנים הנלמדים בפרויקטים הינם תכנים רשמיים של מיקרוסופט ובסיום הקורס ניתנת לבוגרות תעודת הסמכה רשמית של MICROSOFT.

לפרטים נוספים או שאלות פרטניות צרי קשר:

Please leave this field empty.

טופ-אדיו

הלנה אמינוב
בשביל הטכנולוגיה

טופאדיו הינה חברה מובילה בהדרכה טכנולוגית, הפועלת על בסיס אסטרטגיה ממוקדת לקוח המספקת סל פתרונות מחשוב מלא תחת קורת גג אחת.

פרטי התקשרות:

 • טלפון: 077-7573393

 • פקס: 153-524431999

 • דוא"ל: gili@topedu.co.il

 • כתובת: כפר הנוער כנות

 • מען למכתבים: מושב ביצרון מיקוד 6094600, ת.ד 128