ראשי > פרויקטים לנשים בשיתוף צה"ל > בוגרות פרויקט הדרים ממליצות
בוגרות פרויקט הדרים ממליצות 2018-10-25T13:01:20+00:00

בוגרות פרויקט הדרים משתפות

בוגרות הפרויקט מספרות על הקורס

גילי ברוך (מחזור ב')

היי, אני עשיתי פרוייקט הדרים ב-2011 ואני אשמח לספר בקצרה מה זה נתן לי..
קודם כל הקורס הוא פעם אחת בשבוע.. הייתה לי מדריכה מקסימה לתשתיות ומדריך מקסים לתכנות, דני פסלב. הרמה היא גבוהה אבל לא יותר מדי, אני לא נגעתי במחשבים לפני הפרויקט וקיבלתי תמיכה גדולה מאוד ככה שהדבקתי את הפער. התגייסתי לקורס מנהלות רשת ומשם אותרתי להדרכה בבה״ד 7, עסקתי בהדרכה רוב השירות שלי ולאחר מכן חזרתי לתחום המקצועי שלי בתור נותנת שירותי תמיכה במחשבים בבה״ד 7.
אני מאמינה שאם לא הייתי עוברת את הקורס לא הייתי מגיעה לבסמ״ח ולהדרכה ולהתפתח בצורה שהתפתחתי. במהלך השירות נפתחו לי הרבה דלתות ויכולתי לעבור בין תפקידים בתוך החיל, והיום בתור אזרחית, יש לי הרבה הצעות בתחום המקצועי וגם בתחום ההדרכה. אני ממליצה לכן בחום ללכת על הפרויקט במידה ונמצאתן מתאימות (גם אחותי תתחיל אותו השנה), קל מאוד ליפול בין הכיסאות בצבא והפרויקט בעצם מונע את זה מלקרות.

ספיר כהן (מחזור ב')

פרויקט הדרים עבורי היה תחילת דרכי בעולם המחשבים, ממליצה מאוד לפתוח את הראש ולפחות לנסות בייחוד עם החשיבות ההולכת וגוברת של העולם הטכנולוגי הן בצבא והן באזרחות. בפרוייקט זה לוקחים חלק יום אחד בשבוע מספר שעות. חייבת לציין שנהניתי מכל רגע, חוויה בפני עצמה. יש לקורס גם היבט תכנותי וגם היבט חומרתי, מה שאפשר לכל אחת להתבטא בתחום שהיא יותר חזקה בו. יתרה מזאת, פרויקט הדרים פותח אופקים חדשים בפניך בעולם הטכנולוגי, ומקנה לכן אפשרות להשתלב בתפקידי הטכנולוגיה השונים בצה״ל, שידועים כתפקידים משמעותיים מאוד. ממליצה בחום רב.
כמו כן, שירתתי בתפקידי כמנהלת רשת מחשוב באגף התקשוב בצה"ל, ועם שחרורי מהצבא, נפתחו בפניי מגוון רחב של אפשרויות להשתלבות בשוק העבודה בתפקידים משמעותיים ומתגמלים.

שקד נגר (מחזור ב')

שלום לכולן, אני עשיתי פרויקט הדרים בכיתה י"ב והתקבלתי לקורס נתמ"ם.
הקורס נקרא ניהול תשתיות מערכות מחשוב. זהו קורס התנדבותי המחייב חתימת קבע לשנה (זוהי שנת ר'- רשות, בחלק מהמקומות תעשו את הקבע ובחלק לא), הקורס נמשך כשלושה חודשים בבסמ"ח (שלישות רמת גן). הקורס מאוד אינטנסיבי, לומדים מהבוקר עד הערב (20:30-08:00) אבל זאת חוויה מדהימה. לומדים המון נושאים שונים בדרכים יצירתיות ומעניינות. הקורס שונה מתכנות, לא מתעסקים בכתיבת תוכנות, לומדים קוד אבל זה לא החלק העיקרי. בכל מחזור יש בערך 50-40 חיילים מתוכם אין הרבה בנות לכן פרויקט הדרים מקפיץ לכן את הסיכויים להתקבל. איתי בקורס כמעט כולן עשו את הפרויקט, זה לא נכון לגבי כל מחזור אבל ככה זה היה אצלי. התנאים ממש טובים, מי שלא גר בסביבה (תל-אביב, רמת- גן וכו') נשאר לישון באכסניה אזרחית כמו בית החיל. יש שם טלוויזיה, מקרר, מקלחת בכל חדר ומנקה. לקראת סוף הקורס יש לכן את האפשרות ללכת להדרכה ולהישאר בבסמ"ח בתור מפקדים בקורס או להמשיך לתפקיד ולהגיע לחילות השונים (חיל אוויר, ממר"ם, מעט פיקודים, מודיעין וחיל הים).
הפרויקט לא מבטיח לכן קבלה לקורס ספציפי אבל הוא באמת מקפיץ לכן את הסיכויים ונותן לכן את האפשרות לגשת למבחני קבלה. יש בחיל תקשוב הרבה מאוד מקצועות והרבה מאוד קורסים, כל אחת יכולה להגיע לקורס אחר תלוי ביכולת האישית שלה. תלמדו ותשקיעו בפרויקט ותוכלו להגיע לקורסים מאוד טובים. באזרחות התחום מבוקש מאוד, אתם נחשבים ל- system administrator, מנהל מערכת, והצעות העבודה שתקבלו יהיו מאוד מפתות במשכורת התחלתית גבוהה במיוחד. מי שאוהבת את התחום והנושא מעניין אותה שווה לה לעשות את הפרויקט, הוא יקדם אותכן ויכין אתכן למבחני קבלה ומשם הכדור בידיים שלכן.
המון הצלחה בהמשך הדרך!

שיר ישראל (מחזור ה')

לפני שהגעתי לפרויקט הדרים, לא היה לי ידע קודם במחשבים. מה שהפרויקט הקנה לי זה ידע בסיסי במחשבים, חשיבה מחוץ לקופסה ורצון ללמוד ולחקור עוד ועוד על מחשבים. הלמידה בקורס הייתה קודם כל מאתגרת וגם כיפית מאוד, מפני שהמדריך העביר לנו את החומר באופן שבו כולן כולל כולן יבינו את החומר, גם אם זה אומר שהשווינו את גוף האדם למחשב (מה תפקיד כל חלק במערכת). שלום (שהיה המדריך שלנו), לא וויתר על אף אחת מהקורס, וברגע שמישהי לא הבינה את החומר, הוא ישב איתה והסביר לה על חשבון זמנו הפרטי. התקבלתי לקורס מנהלי רשת מחשוב ואני מאוד מרוצה מהתפקיד. לא חשבתי שאני אלמד מחשבים באיזשהו שלב בחיים שלי, אבל ברגע שהתחלתי עם הפרויקט ועולם המחשבים נפתח בפניי, התאהבתי בו.

יעל אטדגי (מחזור ו')

שלום לפרויקט הדרים. אני בוגרת הפרויקט שנת 2015, ורוצה להודות לכם על הקורס שבזכותו נפתחו לי אופקים רבים ודלתות רבות. הגעתי לקורס ללא כל ידע במחשבים, וכמובן שבמהלכו של הקורס חוויתי קשיים, כמעט כמו רוב הבנות. אני רוצה לפרגן ולהמליץ בחום רב על המדריך שליווה את הקבוצה במהלך הקורס, קבוצת פרויקט הדרים באר שבע תיכון רבין, ושמו הוא יוסי בוקובזה. בן אדם שהיה מאוד כיף לדבר איתו, השיעורים איתו היו כיפיים, הסביר בצורה נפלאה ומובנת, ונתן יחס אישי לכל תלמידה. בכל קושי בו נתקלתי הוא עזר לי בשמחה. לאחר מבחן מחשבון קרב, שהיה לא קל, אני שמחה להגיד כי התקבלתי לתפקיד ״בודקת תוכנה״, ללא שום רקע במחשבים! והכל בזכות פרויקט הדרים, אז תודה לכם על הפרויקט המופלא הזה.

אמילי (מחזור ו')

הדרים זה קורס נפלא לכל מי שרוצה להתנסות בתחום חדש או לחזק את ידיעותיה בתחום המחשבים. לא רק שהוא מעשיר את הידע, אלא הוא גם פותח אין ספור דלתות בעתיד שלנו, גם בצבא וגם כמובן בשוק העבודה. מחשבים נמצאים בכל מקום והביקוש רק עולה ועולה. הלמידה בקורס היא כיפית ונעשית באווירה משוחררת ורצינית באותה המידה, ותחושת הסיפוק שמלווה אותך שווה כל רגע ורגע. בנוסף צוות הדרים יעשה כל שביכולתו כדי להביא אותך למימוש העצמי המקסימלי שלך, בין אם זה בעזרה בשיבוץ בתפקיד בצבא ובין אם זה מתן מוטיבציה להמשך למידה ותרגול (לי אישית היו כמה בעיות בתהליך קבלת זימון למבחן מחשבון הקרב, והצוות ליווה אותי במהלך כל הזמן עד שקיבלתי אותו). ממליצה בחום לכל המתלבטות ללכת על זה ובגדול! בהצלחה לכולן

שיר סירי (מחזור ו')

פרויקט הדרים הוא קודם כל קורס מעניין ומעשיר בפני עצמו. נהניתי מאוד ללמוד דרכי חשיבה שונות ומיוחדות, לפתח את הדמיון, היצירתיות והחשיבה שלי וללמוד מחשבים. הקורס, שהועבר בצורה מעניינת ומאתגרת על ידי אסף, גרם לי להסתכל על בעיות בצורה שונה ונכונה יותר. המדריך שלי, אסף, דאג לא רק ללמד אותנו את המוטל עליו בתור מדריך בפרויקט אלא דאג ללמד אותנו דברים שהם מעבר כמו חידות, משפטים לחיים, דרכים אחרות להסתכל על בעיות חישוביות ועל החיים בכלל. לדעתי, הפרויקט נחוץ בעיקר לכל מי שלא לומד מחשבים בתיכון אבל גם לאנשים שכן לומדים מחשבים הפרויקט יכול רק להועיל. ללא הפרויקט אני בטוחה שלא הייתי מצליחה כלל במחשבון קרב.
אני באמת רוצה להודות לפרויקט ולמדריך שלי ששינו לי את דרך החשיבה ואת ההסתכלות שלי על החיים. לא הייתי מוותרת על שום דבר.

שירז אלבז (מחזור ח')

שמעתי על פרויקט הדרים מחברות שהיו בהרצאה של נציג מטעם מיקרוסופט, שבא לבית הספר בזמן שלא הייתי וזה ממש סיקרן אותי אז החלטתי להתקשר ולברר בעצמי לגבי תנאי הקבלה. כשדיברתי עם הנציגה שמחתי לשמוע שגם אם אין לי שום רקע במחשבים אני יכולה להתקבל לפרויקט כל עוד אני ב-5 יחידות אנגלית ואני אוכל לגשת למיונים של חיל התקשוב (״מחשבון קרב״). התחלתי ללמוד בהדרים ובהתחלה הכל היה מבחינתי ממש "סינית", אבל צורת הלימוד של המדריך שלי ממש עזרה לי להבין ולהתחבר לחומר. הדגימו לנו בעזרת סיטואציות מהחיים גם בפן הלא טכנולוגי, לאט לאט התחלתי להסתקרן ולהתעניין בנושא. לימדו אותי את צורת החשיבה וכל תרגיל אתגר אותי יותר ויותר. הפרויקט לא דורש ידע קודם כמו שפת תכנות מסוימת אלא מתמקד בחשיבה אלגוריתמית. אני מאוד אהבתי את מה שלמדנו בפרויקט אז התנסיתי בפתירת תרגילים גם בבית והגעתי לשיעורים קצת יותר מבינה ואין ספק שזה ממש עזר. במהלך הפרויקט ניגשתי למיון "מחשבון קרב" וחיכיתי לתשובה מחיל התקשוב. לאחר חודשיים קיבלתי הודעה שהתקבלתי לתפקיד בודקת תוכנה ולא ידעתי למה לצפות ומה זה אומר כל כך, אבל ידעתי שהתפקיד נחשב לטוב כי המדריך שלי ממש התגאה בי. כשהגעתי לצבא והתחלתי את הקורס היה בי פחד שלא אעבור את הקורס בתור אחת שאין לה שום רקע חוץ מחצי שנה של למידה בהדרים ועוד קצת התנסות בבית, אבל לקחתי על עצמי את האתגר ובחודשיים האלו של הקורס הכרתי אנשים מדהימים ואיכותיים ולמדתי נושאים מעניינים ומאתגרים והכי חשוב עברתי אותו בהצלחה ובשמחה רבה.
שום דבר לא היה קורה אם לא הייתי מגלה את התשוקה הטכנולוגית ואת האהבה לתחום הזה בעזרת פרויקט הדרים ובעזרת המדריכים המדהימים שמלמדים בו.

שרה לחצר (מחזור ו')

שלום שמי שרה, השתתפתי בקורס הדרים, עברתי את המחשבון קרב והתקבלתי לתפקיד מגן בסייבר. אני אשמח להסביר לכן קצת על הקורס, מה עושים שם ומדוע הוא יכול לעזור לכן. קודם כל הקורס מאפשר ללמוד את מקצוע התכנות מאפס ידע ועד רמה מכובדת ואף מפתח חשיבה אלגוריתמית שנחוצה מאוד למתכנת טוב. בנות שהתחילו את הקורס בלי קמצוץ ידע במחשבים סיימו אותו בכתיבת תוכנה לבדן. כל זאת כשמלווה אותנו מדריך מקסים שבודק לאורך כל הדרך שכל הבנות נמצאות על אותו קו ומקנה אווירה של כיף בכיתה. אני הגעתי לקורס עם ידע בסיסי בתכנות, הקורס חידד לי את הידע וגרם לי להבין בדיוק מול מה אני עומדת וכך הגעתי למיונים כשאני יודעת בדיוק מה מחכה לי.  בזכות זה הצלחתי במיונים והגעתי לתפקיד אותו רציתי. חשוב לי לציין שזה שאתן באות לקורס לא מבטיח לכן את הקבלה דווקא תפקידים שרציתן, תצטרכו לעבוד עם הידע שהקורס מקנה לכן ולעבוד קשה. לפי דעתי קורס הדרים הוא ההזדמנות הטובה ביותר של בנות ללא רקע במחשבים להשתלב במקצועות המחשב בצבא ולשרת שירות משמעותי.

שחר אדרי (מחזור ו')

שירתתי בחיל התקשוב כבודקת תוכנה. בפרויקט הדרים למדתי שפת C# שעזרה לי המון בשירות ובלימודים, במהלך השירות הצבאי שלי בתור בודקת תוכנה נחשפתי והתאהבתי בעולם הטכנולוגי, בזכות פרויקט הדרים הגעתי למקום בו אני נמצאת היום- בחורה בת 20, שכבר יש לה רזומה מרשים עם ניסיון והשכלה, כיום- רק חודשיים לאחר השחרור, אני כבר סטודנטית לשנה ראשונה הנדסת תוכנה!!

לפרטים נוספים או שאלות פרטניות צרי קשר:

Please leave this field empty.

טופ-אדיו

הלנה אמינוב
בשביל הטכנולוגיה

טופאדיו הינה חברה מובילה בהדרכה טכנולוגית, הפועלת על בסיס אסטרטגיה ממוקדת לקוח המספקת סל פתרונות מחשוב מלא תחת קורת גג אחת.

פרטי התקשרות:

  • טלפון: 077-7573393

  • פקס: 153-524431999

  • דוא"ל: gili@topedu.co.il

  • כתובת: כפר הנוער כנות

  • מען למכתבים: מושב ביצרון מיקוד 6094600, ת.ד 128